Stvořili jsme krakatici: Teambuilding Bidli 2021

Bidli je firma se kterou se člověk rozhodně nenudí. Jejich teambuildingy jsou pro nás každý rok velkou výzvou, a to nejen pro to, že uspořádat akci pro 200+ osob je výzvou samo o sobě. Jídlo, pití a hudba je tak nějak standardem na každé podobné firemní akci, Bidli si však „potrpí“ i téma. V roce 2020 jsme si s nimi udělali výlet do časů hippies. To byla jízda. Letošní rok se nesl ve znamení černé vlajky se zkříženími hnátami. 

Přípravy trvaly dlouho. Nashromáždit dostatečné množství kostlivců vyžadovalo víc úsilí než jen otevřít vlastní skříně. Staré truhly, kormidla, nosítka na raněné, sudy, staré vlastně úplně vše. A nejen to.

Místo konání

Požadavkům nakonec nejlépe vyhovoval Darovanský Dvůr nedaleko Plzně. Dostatek venkovního prostoru pro všechny aktivity, s dostatečnou ubytovací kapacitou.

Aktivity

Soutěživá parta. Hodně. Jde z nich dravost, a když už jim vymýšlíte soutěže, musí být propracované a co do pravidel jasné a nekompromisní.

Vyřádili jsme se. A taky vezli červy. Ano, i toho musí ženy v našem oboru podstupovat. Ale nejsme z cukru, takže jsme vlastnoručně plnili malé truhly tímto hemživým pokladem. A taky žížalami, drahokamy, slizem. Jedna z disciplín, kterou dvanáct týmů absolvovalo. Krom odvahy by měl být správný pirát schopen uvázat pevný uzel, osvobodit zajatce nebo třeba ulovit rybu.

A ta krakatice?

Lebky, kostlivci, truhly a poklady byli jasná volba a první, co jsme sháněli Ale když to má stát za to, je potřeba myslet i na detaily. V našem případě měl tento detail zhruba tři metry. Spolupracujeme s šikovnými lidmi, takže nechat vyrobit příď lodi nebyl problém. Když si k němu vymyslíte chapadlo krakatice, situace se komplikuje.

Co potřebujete?

Pokud chcete takovou srandu například na dětskou oslavu, poradíme vám osvědčený postup, jak na to!

  • Pletivo

Pro někoho s kutilským nadáním asi netřeba zdůrazňovat, že pletivo by mělo být jemné a ohebné, ideálně na králíkárnu. My k tomuto bodu potřebovali ještě toho někoho s kutilským nadáním, aby nás vyvedl z omylu o klasickém plotovém pletivu.

  • Potravinářskou fólii

Nejširší, co najdete, jinak se vám bude motat hlava i ruce.

  • Papírovou lepicí pásku

Hodně pásky. A trpělivosti. A taky zkouknout počasí, ve vlhku prý moc nelepí. Ne izolepu, na té zas nedrží pořádně spreje.

  • Spreje

Barvy necháváme na představivosti. A krom toho, pokud děláte venku, odparkujte si své vozidlo, je-li vzdáleno méně než tři metry. Případně doporučujeme něčím zakrýt. Dříve než v půlce práce. Zkušenost.

  • Plastové koleno odpadní

Přesně to jsme si zbytečně koupili. Takže ho ani nepotřebujete a pokud ano, stavte se u nás, máme jedno zbytečné. Nakonec jsme ohyb vyřešili prostě ohnutím a improvizovaným řešením dle potřeby. Dále je potřeba nějaké úzké laťky nebo cokoli, co jde lehce zlomit na vyztužení konstrukce. Nám se stal ještě nepostradatelný špalek, na který jsme celou konstrukci chapadla nasadili, protože se kácel k zemi rychleji než mi načuchaný ze sprejů a omotávání dokola.

Postup

Popíšeme vám to tak, jak bychom to dělali podruhé, po vychytání much a ponaučení.

Nejprve srolujeme pletivo do kuželovitého tvaru chapadla, jeho délka se odvíjí od metráže pletiva. My koupili 3 metry, Jde to blbě, láme se to v délce a výsledek můžete jen odhadovat, ale žádná krakatice nebyla souměrná a dokonalá, že? Jakmile se vám podaří to tak nějak dostat do tvaru, který se nejvíce podobá chapadlu, pak je potřeba pletivo spojit, aby se vzniká „roura“ nerozjela. Patrně se vám nepovede zarolovat tak, aby na konci nezůstalo rozšíření, ale to nevadí, spraví to fólie.

Už víme, k čemu to připodobnit! Z pletiva vytvoříte jakousi balenou cigaretu. Ano zarolujte ji jako papírek, na to spíš najdete na Youtube návod než na výrobu chapadla. Pletivem jsme propletli laťky, aby nám chapadlo drželo tvar. Poté jsme celou konstrukci omotali nejprve potravinářkou fólií, která hezky zafixuje tvar a následně pak ještě papírovou páskou. Nakonec stačí nastříkat dle barevných preferencí a hotovo!

Náš počin jsme ještě pro autenticitu zdokonalili 3D přísavkami v podobě pěnového těsnění.

Celkem jednoduché, že?

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek